b4

Augšstāva uzbūvēšana

Saskaņošanas procedūras mansardstāvu uzbūvēšanai.

Fotogrāfijas no objektaKrišjāņā Barona iela 139

Galvenokārt tiek izpildīta parastā augšstāva uzbūvēšana ar mājas turpinājumu augstumā, saglabājot iekšējo plānojumu un konstruktīvo shēmu. Pirms augšstāva uzbūvēšanas tiek veikta ēkas, nesošo elementu, konstrukciju, ēku pamatu un grunta pamatu, bēniņu un augšējā bēniņu pārsegumu, ventilācijas sistēmu, kā arī vietu, kur novieto tvertnes un cauruļvadus, stāvokļa pārbaude. Lai pareizi noteiktu izturības rezervi, jāpievērš uzmanība nesošas konstrukcijas izpētei, kā arī rezerves izturības noteikšanai, lai varētu aprēķinātu papildus slodzi uz augšstāvu uzbūvēšānas skaitu, papildus tam japieverš uzmanība santehnikas ierīču stāvoklim un attiecīgām sistēmu savienojuma vietām pie tiem. Ēkas, sienas un pārsegumi gandrīz vienmēr veidoti ar pietiekami lielu izturības rezervi, it īpaši mājās ar vecu ēku plānojumu, ar lielām akmens vai ķieģeļu sienām.

Priekšrocības, augšstāva uzbūvēšanai būvniecībā:

 • šī būvniecība tiek veikta jebkurā gada laikā īsākā būvniecības laika termiņā
 • neprasa jaunā gruntsgabala palielināšanu jau tiek izmantota esoša
 • transporta un inženierinfrastruktūras
 • ekonomiskums
 • augšstāvu uzbūvēšana ļauj ietaupīt siltumu
 • ziemā un samazināt ēkas enerģijas patēriņu

Lai palielinātu ēkas platību un tās modernizāciju ir lielisks konstruktīvs risinājums - palielināt ēkas stāvu skaitu. Ēkas īpašniekiem - tas ir izdevīgs kapitālieguldījums, jo tas ātri atmaksājās. Laiks un naudu, kas ir iztērēti, lai palielinātu stāvu skaitu, daudz mazākas nekā, ja būtu jāsāk jaunās ēkas būvniecību.

Mājas stāvu skaita palielināšana, nepalielinājot produktivitāti neprasa papildus inženierkomunikācijas ierīkošanu, produktivitātes pieauguma gadījumā ir arī savas priekšrocības - komunikācijas tiek ierīkotas esošajās trasēs. Svarīgs nosacījums, lai sāktu stāvu skaitu palielināšānas darbu organizāciju, ēkas rūpīgas pārbaudes veikšana, ēkas karkasa slodzes nestspējas, grunta un ēkas pamata pārbaude. Ēkas augstuma un platības palielināšanas iespēja, kā arī stāvu skaitu palielināšana tiek noteikta atkarībā no ēkas pētījuma datiem. Speciālisti vienmēr var atrast labāko risinājumu, lai palielinātu ēkas platību, uzbūvējot papildus stāvus.

Mūsdienu būvniecības tirgus piedāvā dažādus materiālus, kuriem kopā ar noteiktiem izturības izturības un drošuma rādītājiem ir diezgan viegls svars. Vairākumā gadījumos, lai palielinātu ēkas stāvu skaitu, tiek izmantotas atvieglotas metāla konstrukcijas.

Salīdzinot ar tradicionālajām, dzelzbetona, tām ir vairākas priekšrocības:

 • ātra un vienkārša montāža,
 • viegls svars,
 • pilnīga atbilstība ugunsdrošības prasībām
 • iespēju palielināt ēkās stāvu skaitu ar  lieliem laidumiem,
 • atbilstība prasībām zema pašizmaksa,
 • iespēja būvēt jebkurā gadalaikā.

Ēku augstuma un attiecīgi telpu platības palielināšana ir ļoti aktuāli biroju, penthausu, sporta zāļu, ražošanas telpu organizācijā. Speciālisti izvēlēsies optimālāko projektu, lai palielinātu ēkas stāvu skaitu, ņemot vērā visus dizaina un tehnoloģiskos aspektus. Pēc nepieciešamo saskaņošanu veikšanas, celtnieki uzsāk veco jumta seguma demontāžu.

Tālāk tiek veikta jaunas konstrukcijas, latojuma un jumtu sistēmas montāža. Palielinot ēkas augstumu, būtu jāņem vērā ne tikai tehnoloģiskas īpašības, bet arī kopīgo mājas dizaina izskatu, jo stāvu skaita palielinājumam harmoniski jāiekļaujās ēkas visaptvērošai uztverei.