b4

Ēku rekonstrukcija.

Progresīva būvniecības attīstība atstāj lielu ēku un būvju skaitu, kas prasa savlaicīgu rekonstrukciju. Tieši tāpēc mūsu kompānija ir aktīvi iesaistījusies renovācija un ēku rekonstrukcijā. Tas attiecas ne tikai uz to pilnīgu rekonstrukciju, bet arī ražošanas objekta izmaiņu uz mazumtirdzniecības un biroju objektiem, un otrādi.

Būvniecības nozarē ēku un būvju rekonstrukcijai ir īpaša vieta. Ēkas rekonstrukcija ir būtiska daudzos gadījumos, piemēram, ja klients vēlas mainīt ēka funkcionalo nozīmi (rūpnīcu rekonstrukcija biroju objektos), vai kad ēkas ir pavisam nolaistas vai morāli novecojušas, kā arī daudzās citās situācijās, kad vēlas mainīt ēkas konfigurāciju un izmērus, veikt parplānošanu, ēkas pārveidošanu, augšstāvu uzbūvēšānu, papildus piebūves, utml.

Acīmredzot, ēku rekonstrukcija ir organizatorisku un būvniecības darbību un celtniecības montāžas darbu kopums, kas saistīts ar ēkas funkcionālas nozīmes izmaiņu, kvantitātes un interjers kvalitātes izmaiņām, nepieciešamību palielināt ēkas kopējo platību un tās ietilpību, utml.

Ēku rekonstrukcija ekspluatācijas laikā ir kļuvusi par pamata un varbūt visnozmīgako jautājumu būvniecības nozarē. Veco ēku, kas nemitīgi prasa remontu šeit un tur, ekspluatācijas izmaksas, ir lielākas, nekā ieguldot līdzekļus rekonstrukcijā.

Nedrīkst aizmirst, ka rekonstrukcija - tas ir ļoti atbildīgs darbs, kas prasa zināšanas un analoģiskā darba pieredzi. Pēc mājas nepareizas rekonstrukcijas var rasties neatgriezeniskās sekas - plaisas fasādē, pārsegumos, pamata sairšana, līdz pat ēkas iznīcināšanai. Tāpēc mājas (un it īpaši dzīvojamas mājas) rekonstrukcijā ir svarīgi ievērot rekonstrukcijas tehnoloģiju un būvnormas. Lielā nozīme ir kompānijas būvstrādnieku pieredzei un profesionalitātei. Mūsu kompānijas darba kolektīvs sastāv no augsti kvalificētiem speciālistiem šajā jomā, tāpēc izvēloties mūsu kompāniju jūs varat būt pārliecināts par padarīto darbu kvalitāti.

Vecas mājas rekonstrukcija var ietvert šādus variantus:

  • ēkas reorganizācija un iekštelpu pārkārtošana;
  • celtniecības un montāžas darbi, lai mainītu mājas lietderīgu platību - tas var būt: ēkas piebūves, papildus  augšstāvu piebūvēšana, būvniecība un mansarda stāvā rekonstrukcija;
  • virspamata pagarināšana, atbalsta konstrukciju nostiprināšana, ķieģeļu mūra rekonstrukcija, fasādes plaisu  savilkums. Mūsu kompānija piedāvā pilnu pakalpojumu klāstu ēkas rekonstrukcijai: projekta dokumentācijas  izveidošana;
  • projekta rekonstrukcijas saskaņošana visās valsts iestādēs;
  • rekonstrukcijas objekta mērķuzdevumu izmaiņa;
  • telpu rekonstrukcijas ar daļēju vai pilnīgu pārsegumu nomaiņu; visu komunikāciju nomaiņa, uzstādīšana un  ieviešana;
  • pieplūdes un izplūdes vēdināšanas un gaisa kondicionēšanas sistēmas ierīkošana;
  • ēkas elektrojaudas palielināšana; projektēšana un ventilējamās fasādes sistēmas montāža;
  • ainavas labiekārtošana un asfaltēšana.

Jāatzīmē tas, ka ēku un būvju rekonstrukcija ir darbs, daudzos gadījumos, sarežģītāks un izsmalcinātāks, nekā jaunu māju būvniecība. Tā kā rekonstruētā ēka jau iekļaujās esošajā rūpnieciskā un dzīvojamā vidē un tā ir cieši saistīta ar to tehniskā un estētiskā ziņā. Tādēļ jebkura rekonstrukcija prasa individuālo pieeja katram projektam.